Nga Ksamili në Velipojë, Policia Kufitare bllokon 16 mjete lundruese, gjobiten pronarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nga Ksamili në Velipojë, Policia Kufitare bllokon 16 mjete lundruese, gjobiten pronarët

Policia Kufitare ka bllokuar 16 mjete lundruese nga Ksamili në Velipojë.

Mjetet e bllokuara janë 12 jet ski, 2 skafë dhe 2 gomone.

7 mjete lundruese janë bllokuar nga Ksamili në Vlorë, 7 mjete lundruese janë bllokuar nga Durrësi në Shëngjin dhe 2 mjete lundruese janë bllokuar në Velipojë.

6 prej mjeteve lundruese të bllokuara, janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Kufitare dhe ato të Njësisë Policore Detare, duke lundruar brenda perimetrit të sigurisë, shkelje e cila rrezikonte jetën e pushuesve. Drejtuesit e këtyre mjeteve janë ndëshkuar secili, me masë administrative 100 000 lekë.

Advertisement

Drejtuesit e 10 mjeteve të tjera lundruese, krahas masës së bllokimit të mjeteve, u ndëshkuan secili, me masa administrative 10 000 – 20 000 lekë, për mungesë dokumentacioni./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy