Nga tejkalimi i shpejtësisë te ecja në korsinë e gabuar, detaje nga ngjarja e rëndë në Bullgari me 46 viktima

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nga tejkalimi i shpejtësisë te ecja në korsinë e gabuar, detaje nga ngjarja e rëndë në Bullgari me 46 viktima

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë në Bullgari, ku një autobus u përfshi në aksident dhe më pas shpërtheu në flakë e për pasojë 46 persona humbën jetën.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë tejkalimi i shpejtësisë, ndërkohë që mendohet se drejtuesi ecte me shpejtësi mbi 100km/h.

Eksperti Bullgar, Vasko Pirgov që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë.

Pirgov , inxhinier i motorëve shtoi se ka qenë gabim njerëzor aksidenti ku vdiqën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, shkruan media bullgare 24chasa.

Advertisement

Ai ka thënë poashtu se ka arritur në vendin e aksidentit rreth orës 3:30 të mëngjesit dhe se rruga ka qenë në gjendje perfekte, nga autobusi ka qenë duke rrjedhur nafta, kaldaja ka qenë duke punuar dhe se zjarri ka filluar nga pjesa e përparme.

Sipas policisë, drejtuesi i autobusit ka gabuar pasi po lëvizte në korsinë e djathtë, ndërkohë që ka pasur fërkim metal-metal që krijoi edhe zjarrin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy