Nis numërimi në Lushnjë; PS menjëherë në avantazh, demokrati Eduart Sharka humb në qendrën e tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nis numërimi në Lushnjë; PS menjëherë në avantazh, demokrati Eduart Sharka humb në qendrën e tij

Nis procesi i numerimit të votave edhe në bashkinë e Lushnjës.

 

Në KZAZ nr.55 në kutite e para të hapura në disa qëndra, rezultati është në favor të kandidatës së partisë socialiste Eriselda Sefa.

 

Advertisement

Në qëndrat e hapiura deri tani Eriselda Sefa ka marrë 140 ndërsa eduart Sharka 102, në një kuti tjetër 165 Eriselda Sefa dhe 65 PD dhe në një tjetër qëndër 85 Eriselda Sefa dhe 80 Eduart Sharka.

 

Mirëpo përshtypje më së shumti bën fakti që në një tjetër qëndër kandidati i “Bashkë Fitojmë” Eduart Sharka ka humbur edhe ne qëndren e tij 110 me 93.

 

Advertisement

Ne bashkine Lushnje nga 105 mije zgjedhes, kete te diele votuan mbi 37 mije, ose 1 mije me shume sesa ne zgjedhjet e pjesshme te vitit 2022.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy