Nis procesi i numërimit të votave edhe në Durrës/ Ja rezultati paraprak, diferencë e ngushtë mes kandidatëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nis procesi i numërimit të votave edhe në Durrës/ Ja rezultati paraprak, diferencë e ngushtë mes kandidatëve

Ka nisur edhe në Durrës procesi i numërimit të votave.

 

Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, rezulton se deri tani kryeson kandidatja e PS Emiriana Sako me 146 vota ose 54.07%.

 

Advertisement

Ndërsa kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë Igli Cara, ka arritur të marrë 124 vota, ose 45.93%.

 

Procesi i nuëmrimit në Durrës vijon normalisht dhe pritet të shihet nëse socialistët do të arrijë të mbajnë bashkinë e Durrësit që e drejtojnë prej vitesh, apo do të ketë “përmbysje” të bastionit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy