“Nuk na e mbyllni dot gojën”/ Këlliçi ashpërson tonet ndaj qeverisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deputeti i PD Belind Këlliçi ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë në seancën e sotme.

 

Gjatë fjalës së tij, në live-n e Berishës, Këlliçi tha se qeveria e ka të pamundur që t’i mbyllë gojën op[ozitës, teksa e ka cilësuar si të pamjaftueshme kohën prej 4 minutash për diskutim për Portin e Durrësit.

 

Advertisement

Replikën që i takon Berishës. Arsyeja bëhet për të na heq fjalën për të thënë ca të vërteta që qeverisë nuk i pëlqejnë. Nuk e di pse qenka problem një kërkesë që të falsin të gjithë deputetët. Nuk ka asnjë problem nëse paskemi rënë dakord 6 orë, të biem dakord që të falsin të gjithë deputetë e opozitës edhe 10 minua më shumë për këtë aferë. Problemi i sotëm është që javën e kaluar, keni parë kryeministrin që mezi prisnin të vinim në seancën e sotme. Sot opozitës tentohet t’i mbyllet goja dhe mos të lihen deputetë të flasin. Na është lënë një kohë 4 minuta për të folur për këtë aferë. Si mundet që qytetarët të kenë transparencë. Gojën s’na  e mbyllin dot”, tha Këlliçi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy