O Ba, si nuk më prite?/ Ish-Ministri Saimir Tahiri humbet babain

Pinterest LinkedIn Tumblr +
O Ba, si nuk më prite?/ Ish-Ministri Saimir Tahiri humbet babain

Ndërron jetë babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

 

Bashkimm Tahiri, farmacist vdiq në moshën 73-vjec si pasojë e një sëmundje të rëndë.

 

Advertisement

Përmes një letre të postuar në rrjetet sociale, Tahiri që vuan dënimin në burgun e Fierit, i jep lamtumirën babait të tij.

 

 

LETRA E PUBLIKUAR NGA SAIMIR TAHIRI NE RRJETET SOCIALE

Advertisement

 

Ish-ministri i Brendshëm Saimi Tahiri ka prekur me fjalët për ndarjen nga jeta të babait të tij.

O Ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.

Advertisement

Të ndritë shpirti atje lart!

Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më dëgjon më:

Advertisement

Të dua shume Ba!

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy