Operacion antidrogë në Durrës/ Kapen 62 kg kanabis, 7 në pranga

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Operacion antidrogë në Durrës/ Kapen 62 kg kanabis, 7 në pranga

Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, zhvilloi një operacion antidrogë këtë të premte.

 

Gjatë aksionit, u sekuestruan 62 kg kanabis dhe u arrestuan shtatë persona.

 

Advertisement

Shtetasit K. C., 39 vjeç, O. D., 44 vjeç, K. M., 20 vjeç, banues në Tiranë, G. L., 28 vjeç, banues në Dibër, A. Gj., 39 vjeç, G. S., 22 vjeç dhe A. S., 40 vjeç, banues në Krujë po lëviznin në aksin Vorë-Fushë Krujë me tre mjete të ndryshme.

 

Droga u gjet në një prej mjeteve dhe bashkë me të, u sekuestruan si prova materiale edhe mjetet e 12 aparate celularë.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy