Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, çfarë ndodh me temperaturat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, çfarë ndodh me temperaturat

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i aktivitetit të masave ajrore të thata dhe të ngrohta me origjinë jugore.

Moti do të jetë me kthjellime si dhe nuk do të mungojnë alternime të herëpasherëshme vranësirash kalimtare, kryesisht re të mesme dhe të larta transparente.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 6-9m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë I forcës 1-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

Advertisement

në zonat malore 5 deri 17°C

në zonat e ulëta 6 deri 23°C

në zonat bregdetare 9 deri 21°C

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy