Parashikimi i motit për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e enjte do të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

 

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

 

Advertisement

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe luginave hera-herës fiton shpejtësi deri në 10-15ms, valëzimi në dete i forcës 2-3.

 

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 12 deri 29 °C
në zonat e ulëta 15 deri 34 °C
në zonat bregdetare 17 deri 31°C

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy