Parashikimi i motit për sot, 20 maj 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Per diten e sotme vendi ynë do te kete mot me alternime vranësirash dhe kthjellimi. Vranësirat hera-herës do te pasurohen nga reshje shiu me intensitet deri mesatar kryesisht përgjatë Utësirës Perëndimore dhe zonave malore.


Era do te fryje nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1 deri 10m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare ka fituar shpejtësi deri në 20m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat do te pesojne rënie në të dyja vlerat, më e ndjeshme në vlerat e mesditës nga 5 gradë deri në 22gradë  Celcius.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy