Partia e Lirisë mbledh Kryesinë/ Meta: Vendi i “pushtuar” nga krimi dhe korrupsioni, ta shpëtojmë nga duart e mafies

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Partia e Lirisë mbledh Kryesinë/ Meta: Vendi i “pushtuar” nga krimi dhe korrupsioni, ta shpëtojmë nga duart e mafies

Kreu i Partis së Lirisë, Ilir Meta në mbledhjene Kryesisë tha se Partia e Lirisë ka sakrifikuar disa herë për të mbrojtur opozitarizmin e vërtetë dhe pluralizmin.

 

Sipas tij shkatërrimi i pluralizmit dhe opozitës mbetet qëllimi I kësaj qeverie.

 

Advertisement

Meta u shpreh se Mosveprimi i drejtësisë në kohë ndaj aferave më të mëdha po i krijon mundësi qeverisë të grabisë qindra million euro.

 

“Shkatërrimi i pluralizmit dhe opozitës mbetet qëllimi I kësaj qeverie. Korrupsioni i shfrenuar është sistemik dhe nuk mund të jetë përgjegjësi individuale  e drejtuesve të institucioneve.

 

Advertisement

Situate është dhe më e rëndë epiqender e këtij korrupsioni sistemik është te zyra e kryeministrit aktual. Mosveprimi i drejtësisë në kohë ndaj aferave më të mëdha po i krijon mundësi qeverisë të grabisë qindra million euro.  Përgjegjësitë bien mbi opozitën për rikthim të ligjshmërisë në vend. PL duhet të luajë rolin si opozitë e vendosur e udhëhequr nga 9ingeresi kombëtar. Afera e inceneratorëve është e njohur botërisht. Partia e Lirisë ka pasur dhe do të ketë raport parimor me çdo faktor tjetër opozitar. Ne kemi sakrifikuar disa herë për të mbrojtur opozitarizmin e vërtëtë dhe pluralizmin.”, tha Meta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy