Pas më shumë se 24 orë bllokim, mbërrin ngarkesa me 100 mijë vaksina kineze

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbërrin në aeroport ngarkesa me 100 mijë vaksina kineze.

Dozat e vaksinës kundër COVID duhet të mbërrinin të mërkurën, por si pasojë e situatës së paprecedentë të krijuar në aeroportin e Rinasit për shkak të protestës së kontrollorëve, ngarkesa ishte bllokuar.

Advertisement

“Aeroporti Nënë Tereza – Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100,000 vaksina të tjera anticovid. Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë”, shkruan Rama.

Vijon…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy