PD kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Mallakastrës: Të hetohet për falsifikim dokumentesh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PD kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Mallakastrës: Të hetohet për falsifikim dokumentesh

Partia Demokratike dorëzoi këtë të martë në SPAK një kallëzim për kryebashkiakun e Mallakastrës, Qerim Ismailaj.

 

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi kërkon që ai të hetohet për falsifikim dokumentesh dhe ndërkohë, të pezullohet nga detyra.

 

Advertisement

Emri i Qerim Ismailajt u denoncua nga selia blu si një nga kryebashkiakët që e kap ligji i dekriminalizimit sepse nuk ka deklaruar dënimin në Greqi.

 

Por Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve vendosi pak kohë më parë të mos i heqë mandatin kreut të bashkisë.

 

Advertisement

 

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy