PD prezanton planin e hetimit për zgjedhjet: Do të thirren si dëshmitarë, drejtuesit më të lartë të qeverisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PD prezanton planin e hetimit për zgjedhjet: Do të thirren si dëshmitarë, drejtuesit më të lartë të qeverisë

Partia Demokratike ka prezantuar planin e hetimit për zgjedhjet e 25 prillit.

PD njofton se brenda një muaji do të thirren dëshmitarë drejtues më të lartë të qeverisë, të SPAK dhe Bashkisë së Tiranës.

Në mbledhjen e sotme të  Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Komisionit Enkelejd Alibeaj, gjithashtu njoftoi Erion Veliaj dhe Dritan Leli, do të paditen për shpërdorim detyre, pasi kanë refuzuar të informacionin për punësimet dhe shpërblimin e tërmetit.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy