Përdhunuan për disa muaj 15 vjeçaren/ Del vendimi për 5 monstrat e Mirditës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Lezhës vendosi masën e sigurisë, arrest me burg, per 5 personat që perdhunuan të mituren në Mirdite.

Artan Kaçorri 31 vjec, Albert Molla 27 vjeç, Ermal Tarazhi 30 vjeç, Nike Lleshi 44 vjeç, si dhe 17 vjecari  Adrian Gjikolaj, akuzohen per marrëdhenie intime me dhunë.

Këta persona akuzohen se anë mbajtur nën presion për 3 muaj me radhë, nga janari deri në prill të këtij viti, një vajze 15 vjecare te cilën edhe e kanë abuzuar seksualisht në mënyrë sistematike.

Kjo ngjarje qe tronditi mbare vendin, eshte shkas edhe per nje marshim qe qytetar te shoqerise civile do organizojne të premten në oren 14:00 në qytetin e Rreshenit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy