Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, propozohen dy emra për Bashkinë e Tiranës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, propozohen dy emra për Bashkinë e Tiranës

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike është bërë me dije se emrat e propozuar për Bashkinë Tiranë janë Roland Bejko dhe Jonila Godole.

 

Nga ana tjetër, Belind Këlliçi dorëzoi mandatin e deputetit për të vijuar me fushatën elektorale për zgjedhjet e 14 majit, nën logon e koalicionit “Bashkë Fitojmë”.

 

Advertisement

Ndonëse nuk munguan thirrje për unifikimin e partisë dhe daljen me 1 kandidat të përbashkët mes palëve situata do të jetë e njëjtë me atë të 6 marsit. Demokratët do të ndajnë votat mes ish liderit të tyre historik, Sali Berisha dhe PD zyrtare që komandohet nga Enkelejd Alibeaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy