Përfundon numërimi në të gjithë qarkun e Korçës/ PS fiton 6 me 0, ja të gjitha rezultatet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfundon numërimi në të gjithë qarkun e Korçës/ PS fiton 6 me 0, ja të gjitha rezultatet

Ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë qarkun e Korçës, i cili u fitua në të gjitah njësitë vendore të tij nga Partia Socialiste.

 

Gëzim Topçiu ka arritur të marrë mandatin e 7-të në Bashkinë e Maliqit, me 13 577 vota. Ndërsa rivali i tij ka marrë 6875 vota. Diferenca mes tyre ka qenë 6702 vota.

 

Advertisement

Edhe Bashkia e Devollit u fitua nga socialistët. Eduard Duro ka marrë 8376 vota, kandidati i Bashkë Fitojmë Elvis Hajdërlli ka marrë 8011 vota dhe kandidati i pavarur Çlirim Hoxha ka marrë 81 vota.

 

Edhe Kolonja i ka besuar një mandat të dytë Erion Isait me 3873 vota, ndërsa rivali i tij Ethem Lumani 2150.

 

Advertisement

Pusteci ishte bashkia e parë në qarkun e Korçës që nxorri rezultat pozitiv në favor të PS.

 

Pali Kolefski ka marrë 1374 ndërsa Pandi Jani 731 vota.

 

Advertisement

Pogradeci gjithashtu i dha një mandat kandidatit të PS Ilir Xhakolli me 17996 vota, ndërsa kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë Zini Tollozhina ka marrë 8122 vota. Diferenca met tyre ishte shumë e madhe, me plot 9874 vota.

 

Edhe Korça u fitua nga PS. Sotiraq Filo mori një tjetër mandat me 20996 vota, ndërsa Ledina Aliolli nga Bashkë Fitojmë mori 13631 vota.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy