Përkeqësimi i motit në Vlorë, pezullohet lundrimi i anijeve të transportit ndërkombëtar dhe mjeteve të vogla

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përkeqësimi i motit në Vlorë, pezullohet lundrimi i anijeve të transportit ndërkombëtar dhe mjeteve të vogla

Për shkak të përkeqësimit të kushteve të motit, në Vlorë është vendosur pezullimi i lundrimit detar të  anijeve të transportit ndërkombërar si dhe mjeteve te vogla lundruese dhe atyre të peshkimit.

Kjo për shkak të forcës së dallgëve 8 deri 9 ballë dhe lartësi dallge 3 deri 4 metra.

Mësohet se era është me shpejtësi 35-45 m/sek.

Përmirësimi i situatës hidrometeorologjike të përkeqësuar për mjetet e vogla lundruese dhe të peshkimit do të jetë mbas orës 06:00 të datës 12.02.2024./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy