Përleshje për burimin e ujit, banorit i bie të fikët

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për të disatën herë banorët e Lumasit ne Berat ngrihen protest  për të mbrojtur  burimin e ujit të Sinecit.

Sipas tyre projekti është bërë pa praninē e banorëve dhe i është shpallur edhe firma fituese kjo e fundit ka filluar punimet.

Advertisement

Banorët shprehen se nuk lejojn tu marrin ujin ky është i vetmi burim që i mban në këte zonë.Marrja e ujit do të thote fundi i jetesës së tyre.

Ditën e sotme janë  penguar mjetet e firmës ndërsa ka patur edhe konflikte me policin.,ku një prej banorëve është lënduar rëndë dhe nisur në spital .

Advertisement

Ndërsa banorët  kan bllokuar rrugën nuk do të levizin deri në marjen e një përgjigje të plotë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy