Përplasen dy makina në Pogradec/ Katër persona përfundojnë në spital

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përplasen dy makina në Pogradec/ Katër persona përfundojnë në spital

Një aksident ka ndodhur në orët e para të dites së sotme në Pogradec.

 

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të tunelit pak kilometra larg fshatit Lin. Sipas policisë rrugore të dy mjetet po leviznin nga Qafa Thana në drejtim të Pogradecit dhe në një kthesë me pamje të kufizuar një mjet tip Mercedes Benz ka goditur në pjesën e pasme makinën tip Golf4.

 

Advertisement

Nga goditja mesohet se kater persona janë plagosur dhe ndodhen në spitalin e Pogradecit ku dhe po marrin ndihmen mjekësore. Burime nga spitali bëjnë me dije se gjendja e tij njërit prej tyre paraqitet e rëndë.

 

Policia në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.Mesohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia tej normave të lejuar e Benzit si dhe lagështira në rrugë pasi një pjesë e juglindjes është përfshirë nga rreshje shiu.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy