Përplasi për vdekje fëmijën e mitur në bregdet/ Autori i ngjarjes është ish-shefi i policisë Arjan Tase

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përplasi për vdekje fëmijën e mitur në bregdet/ Autori i ngjarjes është ish-shefi i policisë Arjan Tase

Një ngjarje rëndë u regjistrua në plazhin Potam në Himarë këtë të të martë.

 

Arjan Tase është drejtuesi i mjetit lundrues që përplasi për vdekje fëmijën e mitur. Mësohet se ai ka qenë shef komisariati në Himarë

 

Advertisement

Sipas njoftimit të policisë, fëmija ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

 

Vizion Plus solli pamjet nga vendi i ngjarjes , ku duket trupi i fëmijës në breg të detit dhe qytetarët të tmerruar nga ngjarja.

 

Advertisement

Pavarësisht se policia ka vendosur një perimetër sigurie, ky nuk është rasti i parë kur mjetet lundruese kanë lënduar qytetarët që pushojnë në breg të detit.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth 14:00, ku sipas policisë drejtuesi i skafit, i cili u shoqërua në komisariat, humbi kontrollin dhe aksidentoi per vdekje fëmijën e mitur.

 

Advertisement

Ndërkohë burime thanë se mjeti lundrues po lëvizte me shpejtësi dhe bënte manovra të rrezikshme duke kaluar shenjat kufizuese.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy