Pezullohen të gjitha fluturimet në Rinas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Punonjësit e kompanisë AlbControl janë revoltuar për uljen e pagës për shkak të pandemisë.

Ata janë futur në grevë urie dhe për këtë arsye të gjitha fluturimet përmes aeroportit të Rinasit janë anuluar.

Advertisement

Njoftimin e dha Organizata Ndërkombëtare e Aviacionit Civil.

Punonjësit kërkojnë respektimin e Kodit të Punës, kushte që zbatoheshin edhe para pandemisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy