Pezullohet lundrimi në Vlorë, moti i keq ndalon lëvizjen e trageteve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pezullohet lundrimi në Vlorë, moti i keq ndalon lëvizjen e trageteve

Moti i keq dhe era e forte ka detyruar autoritetet portuale në Vlorë të pezullojnë lundrimin.

Pas mjeteve të vogla lundruese dhe peshkarexhave, autoritetet kanë bërë me dije këtë të hënë se nuk do të niset as trageti drejt Brindisit dhe anasjelltas.

Shkak është bërë forca e madhe e dallëgëve në det. Lundrimi në Vlorë pritet të rinisë në datë 30 dhjetor, ndërsa në Portin e Durrësit nuk raportohet për probleme.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy