Plagoset ish-kryetari i Partisë Demokratike në Peqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagoset ish-kryetari i Partisë Demokratike në Peqin

Plagoset me arme zjarri ish-kreu i PD ne Peqin.

 

Sipas policise shtetasi Sokol Dehima 52 vjec, ka qelluar me arme zjarri Diell Çelën 55 vjec pas nje konflikti qe kane pasur me njeri-tjetrin.

 

Advertisement

I plagosuri ndodhet ne spital jashte rrezikut ndersa autori ende nuk eshte arrestuar.

 

Objektivi i sulmit me arme, shtetasi Diell Çela ka qeneme pare kryetar i Partise Demokratike, dega Peqin.

 

Advertisement

Peqin/Informacion paraprak

Rreth orës 11:10, në spitalin e Peqinit, është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, shtetasi D. Ç. 55 vjeç, banues në Peqin, i cili dyshohet se është dëmtuar me armë zjarri, gjatë një konflikti me shtetasin S. D., rreth 52 vjeç, banues në Peqin.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe janë duke kontrolluar territorin, me qëllim kapjen e autorit të dyshuar, shtetasit S. D.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy