Plagosja në Vlorë/ Policia shpall në kërkim autorin, arrestohet 30 vjeçarin për moskallëzim krimi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosja në Vlorë/ Policia shpall në kërkim autorin, arrestohet 30 vjeçarin për moskallëzim krimi

Policia e Vlorës ka shpallur në kërkim në kërkim autorin e dyshuar për plagosjen e 19 vjeçarit mbrëmjen e të mërkurës në Llakatund.

 

Në një njoftim, policia bën me dije se në kërkim është shpallur shtetasi me iniciale D. T., 20 vjeç, banues në fshatin Llakatund, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”.

 

Advertisement

Po ashtu, në prangat e policisë ka rënë një 30 vjeç i cili theu masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe nuk kallëzoi ngjarjen.

 

Por edhe 19 vjeçari që mbeti i plagosur dhe një 40 vjeçar u proceduan penalisht për moskallëzim krimi.

 

Advertisement

Vlorë

 

Plagosi me armë zjarri në këmbë, 19-vjeçarin, gjatë një konflikti të çastit, shpallet në kërkim autori i dyshuar i ngjarjes.

 

Advertisement

Vihet në pranga dhe një 30-vjeçar, i pranishëm në konflikt, pasi theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe nuk kallëzoi për plagosjen. 

 

Procedohet penalisht në gjendje të lirë 1 shtetas tjetër, së bashkë me të dëmtuarin 19-vjeçar, pasi nuk kallëzuan krimin. 

 

Advertisement

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim dhe me strukturat e tjera të DVP Vlorë, pas veprimeve të para hetimore, në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në fshatin Llakatund, ku mbeti i plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasi S. I., falë veprimeve të shpejta kanë bërë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar, shtetasit:

 

– D. T., 20 vjeç, banues në fshatin Llakatund, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”.

 

Advertisement

Shtetasi D. T. dyshohet se pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka goditur me armë zjarri, shtetasin S. J., 19 vjeç, banues në Fier, i cili aktualisht ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Gjatë këtij konflikti, së bashku me 19-vjeçarin, kanë qenë të pranishëm dhe 2 shtetas të tjerë, K. M. dhe P. K. 

 

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. M., 30 vjeç, banues në fshatin Llaktund, Vlorë, pasi ka thyer masen e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”, si dhe nuk ka kallëzuar krimin.

 

Advertisement

Gjithashtu u proceduan në gjendje të lirë, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”, shtetasit P. K., 40 vjeç dhe S. J., 19 vjeç (i dëmtuari), pasi nuk kanë treguar për rrethanat e ngjarjes. 

 

Vijon puna për kapjen dhe venien përapara përgjegjësisë ligjore të autorit të dyshuar.

 

Advertisement

Materialet iu referuan Prokuorisë, për veprime të metëjshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy