Plehrat “mbysin” Durrësin, situatë skandaloze në kulmin e sezonit turistik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plehrat “mbysin” Durrësin, situatë skandaloze në kulmin e sezonit turistik

Prej disa ditësh situate në Durrës si pasojë e plehrave që enden rrugëve dhe jashtë kazaneve, është bërë shumë shqetësuese.

Landfilli i Sharrës nuk i pranon më mbetjet e Durresit dhe për kete arsye situata ka dalë jashtë kontrolllit në javët e para të sezonit të ri turistik.

Në Nishtulla të Shkozetit situata është më shqetësuese, pasi mbetjet po depozitohen aty përkohësisht.

Sharra kërkon paratë në këmbim të marrjes së mbeturinave ndersa bashkia s’ka fond për këtë gjë.

Advertisement

Tani për tani po pritet të lëvrohet fondi nga ministria e Financave sipas marreveshjes që u miratua në Këshillin Bashkiak afro një muaj më parë.

Deri sat ë ketë një zgjidhje për këtë, ambjenti I pisët, era e tmerrshme do të vazhdojë të shqetësojë përditshmërine e durrsakëve dhe turisteve q ëkanë zgjedhur këtë qytet për pushimet e tyre të verës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy