Policia asgjëson 350 bimë narkotike në Mat, arrestohet kultivuesi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Policia asgjëson 350 bimë narkotike në Mat, arrestohet kultivuesi

Policia ka asgjësuar 350 bimë narkotike të gjetura nga kontrollet në zonat e pyllëzuara të Matit. Bimët narkotike ishin mbjellur në fshatim Macukull, ndërsa është arrestuar dhe një 33-vjeçar i dyshuar si autor i kultivimit të këtyre bimëve.

 

“Në njërën nga parcelat ku ishin kultivuar disa prej bimëve, u kap duke punuar shtetasi T.T., 33 vjeç, banues në Tiranë, autori i dyshuar i kultivimit të këtyre bimëve, i cili në momentin e ndërhyrjes së policisë ka tentuar të largohej, por është kapur dhe arrestuar në flagrance”, thuhet në njoftim.

 

Advertisement

Më herët, policia ka asgjësuar 164 bimë narkotike dhe ka shpallur në kërkim një tjetër person.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy