Policia merr kontrollin në PD, shpërndan me gaz protestuesit, disa të shoqëruar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Policia merr kontrollin në PD, shpërndan me gaz protestuesit, disa të shoqëruar 

Pasi policia ndërhyri në selinë blu duke hedhur gaz lotsjellës dhe përdorur plumba gome, mbështetësit e Sali Berishës kanë nisur të shpërndahen.

Ndërkohë, uniformat blu kanë shoqëruar disa protestues.

Advertisement

Ishte Partia Demokratike që i bëri thirrje Policisë së Shtetit që të ndërhynte, pasi po rrezikohej jeta e dhjetëra demokratëve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy