Policia zbret në terren/ Kontrolle antidrogë në të gjithë vendin, të përfshirë 1324 forca policore

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Policia zbret në terren/ Kontrolle antidrogë në të gjithë vendin, të përfshirë 1324 forca policore

Një aksion plicor kundër prodhimit dhe kulitivimit të kanabisit ka nisur në të gjithë vendin gjatë kësaj të diele.

 

Mësohet se aksioni i policisë, që janë kontrolle të përjavshme që bëhen në zonat e cilësuara si risk i lartë, është shtrirë në Shkodër, Malësi të Madhe, Krujë, Vlorë dhe Tepelene.

 

Advertisement

Në opëracion policia ka aktivizuar 1324 forca policore nga Fieri, Tirana, Shkodra, Tepelena dhe Durrësi si edhe 30 drone.

Kujtojmë se Policia e Shtetit i ka kërkuar OSHEE edhe një hartë të riskut për vjedhjen apo humbjet e energjisë elektrike, që vidhet duke u përdorur në shtëpitë e kultivimit të drogës dhe kriptomonedhat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy