Presidenti i Ukrainës do të flasë të martën në Kuvendin e Shqipërisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Presidenti i Ukrainës do të flasë të martën në Kuvendin e Shqipërisë

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky do t’i drejtohet të martën parlamentit të Shqipërisë me një videomesazh.

Kreu i shtetit të Ukrainës ka mbajtur fjalime në disa parlamente evropaine, përmes të cilave iu ka kërkuar liderëve evropianë që ta ndihmojnë dhe ta furnizojnë Ukrainën me më shumë armë.

Advertisement

Po ashtu, ai iu ka bërë thirrje shteteve që të sanksionojnë Rusinë, si dhe ka ritheksuar kërkesën e tij drejtuar BE për anëtarësimin sa më parë të Ukrainës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy