Presidentja e Komisionit Evropian viziton Shqipërinë më 28 shtator

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Presidentja e Komisionit Evropian viziton Shqipërinë më 28 shtator

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen do të vizitojë Shqipërinë.

Njoftimi u dha nga ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, i cili në një postim në Twitter, u shpreh se Presidentja e KE-së pritet të vijë më 28 shtator.

Advertisement

“Presidentja Von der Leyen planifikon të vizitojë Shqipërinë më 28 shtator. Mezi pres ta mirëpres!”, shkruan Soreca.

Vizita e presidentes së KE-së në rajon vjen një javë përpara Samitit të përbashkët midis BE-së dhe gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy