Primaret në PD/ Dy bashki shkojnë në balotazh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për primaret e Partisë Demokratike edhe në Mirditë, ku kanë votuar 817 persona.

 

Mësohet se kanë shkuar në balotazh kandidatët Albert Mlyshi dhe Aleksandër Lalaj.

 

Advertisement

Në primaret e Mirditës kandidonin Aleksandër Lalaj, Albert Mlyshi, Artur Lazri, Gjon Ndoj, Martin Biba, Saimir Kola.

 

Ndërkohë që 680 anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike votuan në bashkinë e Matit për kandidatin e primareve.

 

Advertisement

Pas numërimit të votave ka rezultuar se do të shkojnë në balotazh 2 kandidatët Skënder Gjuci dhe Bukurosh Ballabani.

 

Në garë ishin Skënder Gjuci me 319 vota, Bukurosh Ballabani me 145 vota, Lindita Doda me 130 vota dhe Ymer Barçi me 78 vota.

Advertisement
Share.

Leave A Reply

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy