“Prit, mos i publiko”/ Jamarbër Malltezi zbulon çfarë i tha Basha për Inceneratorët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Prit, mos i publiko”/ Jamarbër Malltezi zbulon çfarë i tha Basha për Inceneratorët

Jamarbër Malltezi ka bërë publike bisedën e tij me ish-kryetarin e PD, Lulzim Bashan ë lidhje me çështjen e inceneratorëve.

Nga studio e Quo Vadis, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD tregoi se i kishte besuar Bashës 6 dosje të cilat sipas tij, vërtetonin vjedhje shtetërore ku ishin të përfshirë personazhe si kryeministri Edi Rama apo ish-Ministri Arben Ahmetaj.

Advertisement

Por Malltezi shprehet se Lulzoim Basha i kishte thjeshtëzuar këto dosje nga ‘Grup i strukturuar kriminal” në “Pabarazi në tendera”.

Advertisement

“I thash ish- kryetarit. Kisha të paktën dy gazetarë dëshmitarë. Unë kam gati paditë. Kjo është vjedhje shtetërore. Pse t’i mbajmë? Më tha mabji të gjejmë momentin. “Unë do ia plas nuk pres më” i thash. “Të lutem na i jep neve këto të inceneratorëve.” Ok ia kam dhënë. Dhe për ta thjeshtëzuar çështjen e kanë bërë pabarazi në tendera. Aty nuk kishtee fare tendera. Aty ke krijim i grup i strukturuar kriminal.
Ka rrole të qarta.”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy