Privatizimi i “Partizanit”, paraqitet në SPAK Fatmir Bektashi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Privatizimi i “Partizanit”, paraqitet në SPAK Fatmir Bektashi

Biznesmeni Fatmir Bektashi është paraqitur sërish në SPAK, këtë të premte. Ai është thirrur nga Prokuroria e Posaçme në kuadër të hetimeve mbi aferën e privatëzimit të ish-kompleksit “Partizani”.

 

Lidhur me këtë aferë ndodhet nën masën e sigurisë “arrest me burg”, Jamambër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Berisha. Për këtë të fundit është caktuar “detyrim paraqitje” dhe moslejimi i daljes së tij jashtë Shqipërisë.

 

Advertisement

Ndërtuesi Fatmir Bektashi ka mbërritur në SPAK. Ai është marrë nën hetim për akuzën e korrupsionit dhe pastrimit të parave në lidhje me aferën për kompleksin Partizani.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy