Problemet e shëndetit mendor dhe kriminaliteti/ Psikologu: Janë ndikuar nga pandemia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Problemet e shëndetit mendor dhe kriminaliteti/ Psikologu: Janë ndikuar nga pandemia

Psikologu dhe padagogu Skerdi Zahaj thotë se ka një fakt studimor që pjesa më e madhe e atyre që vuajnë nga janë viktima të abuzimit.

Në studion e “Quo Vadis” ai u shpreh se problemet e shëndetit mendor janë ndikuar nga pandemia, e cila sipas tij, është një faktor shtesë.
Zahaj theksoi se duhet të tregojmë kujdes për analizën e sjelljes kriminale.

Advertisement

“Problemet e shëndetit mendor janë ndikuar nga pandemia, pandemia është faktor shtesë. Problemet e shëndetit mendor kanë qenë, niveli i lartë i stresit i favorizon. Problemet e shëndetit mendor nuk vijnë nga pandemia, ajo i nxjerr në pah, i favorizon. Duhet të tregojmë kujdes për analizën e sjelljes kriminale”, tha ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy