Proçedohet i riu në Lushnjë, ndezi zjarr në tokën e tij, por flakët dogjën shumë ullinj

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Proçedohet i riu në Lushnjë, ndezi zjarr në tokën e tij, por flakët dogjën shumë ullinj

Procedohet penalisht nje 29-vjeçar në Lushnje pasi ndezi zjarr ne token e tij, por me pas flaket dogjen siperfaqe me ullinj te nje tjeter shtetasi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin A. B., 29 vjeç.

Ky shtetas në fshatin Bubullimë, ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me ullinj, në pronësi të shtetasit K. T.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy