Protesta e opozitës/ Rreth 2000 mijë protestues do nisen nga Kukësi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protesta e opozitës/ Rreth 2000 mijë protestues do nisen nga Kukësi

Rreth 2000 qytetarë priten të vijnë këtë të shtunë në Tiranë nga Kukësi për protestën e thirrur nga opozita.

Protesta pritet të nisë rreth orës 16:00 dhe ka për qëllim rrëzimin e qeverisë.

Advertisement

“Sot është dita e qytetarëve të lirë të Kukësit dhe mbarë Shqipërisë. Dita e protestës kundër padrejtësive, përbuzjes dhe papunësisë! Ora e mllefit ndaj dyshes Rama-Vuçiç po vjen. Uragani i protestës kombëtare fillon me Kukësin.”– ka thënë kreu i PD, dega Kukës, Admir Sinamati.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy