Protestë për traun në Divjakë/ Qytetarët përplasen me policinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protestë për traun në Divjakë/ Qytetarët përplasen me policinë

Banorët e Divjakës kanë dalë sot për të protestuar, në kundërshtim të vendosjes së traut në Parkun e Divjakës.

Me vendim të ministrisë së Turizmit, pranë traut elektronik çdo visitor do të paguajë një tarifë për të hyrë brenda.

Advertisement

Konkretisht është përcaktuar se çdo visitor duhet të pagujë 50 lekë të reja, ndërsa për automjetet është caktuar një tarifë prej 150 lekësh.

Situata është shoqëruar me tensione mes qytetarëve dhe policisë ku ka pasur përplasje ndërmjet tyre, për shkak se banorët nuk duan që të “zaptohet” prona publike.

Advertisement

Ata gjithashtu kanë konsideruar si shkelja nga ana e Bashkisë dhënien e lejes për vendosjen e këtij trau.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy