Provimi i matematikës përfundon në përplasje fizike, shoqërohen në komisariat maturantët në Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Provimi i matematikës përfundon në përplasje fizike, shoqërohen në komisariat maturantët në Vlorë

Këtë të martë dy maturantë janë konfliktuar me njëri tjetrin deri në përplasje fizike.

Pas përfundimit të provimit të matematikës në oborrin e një prej gjimnazeve të qytetit të Vlorës, dy të rinjtë janë konfliktuar më njëri tjetrin deri në përplasje fizike midis tyre me mjete të ftohta. Shkak është bërë një konflikt i castit për motive ende të paqarta.

Pas pak çastesh është njoftuar mbi situatën e ndodhur, kur u mësua se një prej të rinjve kishte dëmtime të lehta në trup.

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Forcat operacionale janë gjendur menjëhere në ambentet e gjimnazit ku këta dy nxënës studionin.

Advertisement

Ata kanë bërë të mundur normalizimin e situatës dhe ndalimin e agravimit të saj, ndërkohë që një prej të rinjve është shoqëruar në komisariatin e Vlorës./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy