PS dërgon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 14 majit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PS dërgon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste e Shqipërisë i është drejtuar Komisionit Qendron të Zgjedhjeve me kërkesë për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit.

 

Burime nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve konfirmojnë se në këtë institucion ka mbërritur kërkesa zyrtare e firmosur nga Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në PS Eridian Salianji, ku kërkohet regjistrimi I këtij subjekti.  Në ditët në vijim pritet dhe mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për miratimin formal të kësaj kërkese.

 

Advertisement

Nga ana tjetër Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka bërë me dije se 21 parti politike kanë dorëzuar kërkesën e tyre për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy