PS dorëzon emrat e anëtarëve për Komisionin e Posaçëm të Dezinformimit, Erion Braçe kryetar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PS dorëzon emrat e anëtarëve për Komisionin e Posaçëm të Dezinformimit, Erion Braçe kryetar

Partia Socialiste ka propozuar 6 anëtarët e saj për Komisionin e Posaçëm për Dezinformimit.

Në krye të komisionit, PS ka propozuar deputetin Erion Braçe.

Erion Braçe (kryetar komisioni)

Bledi Çuçi

Advertisement

Mimi Kodheli

Pandeli Majko

Enslemvera Zake

Etilda Gjonaj

Advertisement

Më datë 11 prill, në parlament u miratua me 73 vota pro dhe 7 kundër ngritja e Komisionit për Dezinformimin.

Një pjesë e konsiderueshme e opozitës nuk ka marrë pjesë në këtë votim.

Ky komision i posaçëm do të angazhojë anëtarë nga 4 komisioneve të tjera parlamentare, Komisioni i Jashtëm, Ligjet, Siguria Kombëtare dhe Edukimi./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy