PS fiton Vlorën, Ermal Dredha siguron shumicën e votave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PS fiton Vlorën, Ermal Dredha siguron shumicën e votave

Ermal Dredha, alternativa e PS për Vlorën ka mundur të sigurojë 28243 vota, që përbëjnë dhe shumicën. Në këtë mënyrë Vlora i shtohet hartës së ngjyrosur rozë për katër vitet e ardhshme.

 

Nga ana tjetër, Hysni Sharra, nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka grumbulluar vetëm 11787 vota, duke mos mundur të fitojë votëbesimin e qytetarëve të Vlorës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy