Publikohen emrat/ Kush janë kandidatët e primareve të PD-së për 26 bashki, ja qytetet me vetëm një alternativë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Publikohen emrat/ Kush janë kandidatët e primareve të PD-së për 26 bashki, ja qytetet me vetëm një alternativë

Në mbledhjen e zhvilluar mesditën e sotme, Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar kandidaturat e primareve për 26 bashki.

Në një deklaratë për mediat, deputetja Albana Vokshi ka prezantuar kandidaturat.

Advertisement

Në tre bashki, ka nga një kandidat të vetëm dhe bëhet fjalë për bashkinë e Kukësit, Shkodrës dhe Elbasanit.

Ndërkohë, në bashkitë e tjera ka më shumë se dy kandidatë në garën e primareve.

Advertisement

Kandidaturat për secilën bashki:

Elbasan

Advertisement

Luçiano Boçi

Tiranë

Advertisement

Adriana Kalaja

Belind Këlliçi

Enkelejda Fejzo

Fatmir Merkoçi

Advertisement

Gerti Bogdani

Ilir Alimehmeti

Julian Deda

Advertisement

Shkodër

Bardh Spahia

Durrës

Advertisement

Armand Dervishi

Fatjon Kosta

Igli Cara

Advertisement

Librazhd

Agron Mekshi

Arianit Leka

Mereme Zeneli

Advertisement

Ndriçim Lila

Shaqir Kuka

Shefki Çota

Advertisement

Prrenjas

Mehdi Leka

Suzana Topi

Advertisement

Gramsh

Maksim Çekrezi

Kodhel Çala

Advertisement

Peqin

Albert Kurti

Mustafa Pashja

Advertisement

Belsh

Bedri Qypi

Dritan Cani

Advertisement

Berat

Kejdi Spahiu

Sazan Guri

Zia Ismaili

Advertisement

Lushnje

Eduart Sharka

Erion Kërçuku

Advertisement

Eurion Iljazi

Patos

Ardian Rama

Advertisement

Gazmend Halimi

Sofie Alushaj

Mallakastër

Advertisement

Neim Begaj

Resmi Shanaj

Roskovec

Advertisement

Dhurata Malko

Nazar Plaka

Nerdit Hazizaj

Advertisement

Divjakë

Aurel Malko

Gjergj Janko

Advertisement

Korçë

Entela Dvorani

Gjergji Gjata

Ledina Aliolli

Advertisement

Maliq

Alfred Berberi

Alfred Gega

Advertisement

Kukës

Admir Sinamati

Advertisement

Tropojë

Besnik Dushaj

Feride Rrahmanaj

Mimoza Hajdarmataj

Advertisement

Jordan Memia

Xheme Nezaj

Has

Advertisement

Bledar Lushi

Miftar Dauti

Nazmie Laçi

Advertisement

Vlorë

Arta Haluci

Hysni Sharra

Luan Kapaj

Advertisement

Nada Dullja

Selenicë

Bejdo Alliaj

Advertisement

Dhurata Meçorapaj

Jani Dapaj

Klajdi Runaj

Leonard Rakipaj

Advertisement

Sezai Balilaj

Delvinë

Bati Cucuri

Advertisement

Hasan Alizoti

Ilir Mehmeti

Sarandë

Advertisement

Ardit Cikuli

Armand Magllara

Ilir Nikolla

Robert Haxhi

Advertisement

Spiro Vaso

Konispol

Aleksandër Loloshi

Advertisement

Fatmir Shero

Shijak

Agim Rameta

Advertisement

Fatbardh Gjata

Astrit Hoxha

Igner Vora.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy