Qarku Elbasan/ Gjiknuri konfirmon emrat e rinj në Librazhd, Gramsh dhe Peqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qarku Elbasan/ Gjiknuri konfirmon emrat e rinj në Librazhd, Gramsh dhe Peqin

Librazhdi, Gramshi dhe Peqini janë tre bashkitë që kanë pësuar ndryshime në emrat e zyrtarizuar nga Partia Socialiste për zgjedhjet vendore të 14 maji. Në këto tre bashki nuk do të ketë rikandidime, theksoi drejtuesi politik i PS për Elbasanin, Damian Gjiknuri.

 

 

Ky i fundit, në të njëjtën kohë ashtu siç edhe pritej rikonfirmoi kandidimin e Gledian Llatjat për Bashkinë Elbasan, i cili deri më tani ka kundërshtar direkt, Luçiano Boçin nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Advertisement

 

ELBASAN

 

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

Advertisement

 

Bashkia Belsh – Arif Tafani

 

Bashkia Cërrik – Andis Sala

Advertisement

 

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

 

Bashkia Librazhd – Mariglen Disha

Advertisement

 

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

 

Bashkia Peqin – Bukurosh Maçi

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy