Qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën!

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Itali, ku shqiptari Oltjon Sallaku, 21 vjeç qëlloi me armë zjarri gruan e tij me origjinw marokene dhe më pas vrau veten.

Mediet italiane bëjnë me dije se Lamia Elmari, 18-vjeçë, e cila mori një plumb në gjoks, është jashtë rrezikut për jetën.

Advertisement

Sallaku qëlloi veten me plumb në kokë dhe humbi jetën në vendin e ngjarjes.

Advertisement

Tragjedia ndodhi në via Martin Luther King në Cassano delle Murge, pas një sherri.

Advertisement

Oltjoni punonte usta dhe cilësohej nga njerëzit që e njihnin, si një djalë i qetw dhe punwtor.

Hetuesit dhe autoritetet italiane po punojnw pwr zbardhjen e plotw tw rrethanave.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy