Quo Vadis/ Balliu: Tronditëm qeverinë. Protestat do të vijojnë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

‘Protesta e 12 nëntorit tronditi qeverinë.’- kështu deklaroi, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu.

 

 

Në studion e Quo Vadis, Balliu tha se pjesmarrja e madhe e qytetarëve në tubimin e opozitës i trembi socialistët.

Advertisement

 

 

Më tej anëtari i kryesisë së PD tha se nëse qeveria do të vazhdojë ‘mohimin e realitetit’, protestat dhe aksioni politik do të vijnë në rritje.

 

Advertisement

 

 

“Socialistët i ka tronditur nga pjesëmarrja. Protesta tregoi një gjë, që kjo qeveri është pakicë. 800 mijë shqiptarë janë larguar dhe ai shesh prap është plot.

 

Advertisement

Do të ketë protesta në aksionin politik e nga format më të ndryshme.

 

Nëse qeveria vazhdon me mosnjohje të realitetit protestat do të kenë vetëm rritje.”– tha Balliu.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy