Rama: Agresioni ndaj sistemit TIMS nuk na dëmtoi, të dhënat nuk u zhdukën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama: Agresioni ndaj sistemit TIMS nuk na dëmtoi, të dhënat nuk u zhdukën

Kryeministri Rama ka lajmeruar se sulmi ndaj sistemit TIMS nuk ka sjelle as zhdukje dhe as rrjedhje serioze te dhenesh.

Ne nje postim ne rrjetin social twitter shefi I qeverise rama ka sqaruar se agresori nuk ia ka arritur qellimit te demtoje vendin tone dhe sot sistemi TIMS funksionon te gjitha pikat kufitare.

Advertisement

EDI RAMA

KRYEMINISTER I SHQIPERISE

 

“Dhe përtej cinizmit e përqeshjeve tipike të klubit të madh të thashethemeve digjitale, ushqyer nga ulëritës profesionistë dhe kinse strategë marrëdhëniesh ndërkombëtare, Shqipëria teknikisht ka rezistuar më së miri, ndërsa politikisht ka bërë një investim tejet të dobishëm!”

Advertisement

Nje dite me pare kryeministri rama njoftoi se sistemi tims ishte sulmuar nga irani duke sqaruar se shqiperia po punon se bashku me aleatet per te rritur sigurine e sistemeve tona digjitale

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy