Rama: Në gusht pritëm 2 milionë vizitorë të huaj

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama: Në gusht pritëm 2 milionë vizitorë të huaj

Shqipëria priti 2 milione turistë të huaj vetëm gjatë muajit gusht!

Keshtu shkruan ne facebook, kryeministri Edi Rama.

Ai shton se rritja e vizitoreve vetem ne muajin gusht ne raport me vitin e kaluar eshte 18%.

Sipas kreut te qeverise me kete ritem qe vazhdon turizmi edhe ne shtator, premisat jane qe te kemi nje vit spektakolar.

Advertisement

 

POSTIMI I KRYEMINISTRIT

“MIRËMËNGJES 😊

dhe me shifrat zyrtare që tregojnë se Shqipëria mikpriti mbi 2 milionë vizitorë të huaj vetëm gjatë muajit gusht, teksa sezoni veror po vazhdon me flukse të larta edhe në shtator duke premtuar për një vit me rezultate spektakolare në turizëm, ju uroj një të diel të qetë🙏

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy