Rama nuk kursen batutat me të rinjtë: Po shoh nja dy që po shkojnë për qofte, kthen kokën dhe shikon vajza të bukura

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama nuk kursen batutat me të rinjtë: Po shoh nja dy që po shkojnë për qofte, kthen kokën dhe shikon vajza të bukura

Gjatë fjalimit të tij në 30 vjetorin e FRESSH, kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer as batutat me të rinjtë.

Rama ka hasur qytetarë që kanë nisur të afrohen tek tendat e ushqimeve ndërs au shpreh se edhe e shkuara për qoftë është pjesë e kënaqësisë së të marrurit me politikë.

Advertisement

‘Kur bindjet individuale udhëhiqen nga angazhimi politik, liria anonime e personit që garantohet nga institucione të ndryshme merr frymë përmes atyre që e përdorin në jetën e përditshme. Po shoh nja dy që po shkojnë për qofte, por edhe e shkuara për qoftë është pjesë e kënaqësisë së të marrurit me politikë. Shkon ditën e shtunë te liqeni ndan këtë hapësire me njerëz të ndryshme, disa i njeh e disa jo. Kthen kokën rreth e rrotull dhe shikon vajza rëndom të bukura, por je që je dëgjon edhe disa fjalë për mënyrën se si të ecësh përpara. Patjetër nuk je i detyruar të rrish deri në fund sepse e dashura mbaron , mbledhja mund të mos mbarojë por oreksi ka ekzigjencat e veta. Nuk dua të dal përballe me bindjen sa e mirë është politika, urisë që ka filluar të mbajë fjalimin e saj. Unë them se kini besim se për sa kohë njerëzit mund të bashkëveprojnë për aq kohë mund të jenë në gjendje të realizojnë për bashkësinë e tyre’, tha ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy