Rama pas mbledhjes së Kryesisë: Kandidatët për zgjedhjet lokale i zyrtarizojmë në 25 mars, fitojmë bindshëm

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama pas mbledhjes së Kryesisë: Kandidatët për zgjedhjet lokale i zyrtarizojmë në 25 mars, fitojmë bindshëm

Kryeministri dhe njekohesisht kryetari i PS Rama konfirmoi se zyrtarizimi i kandidateve te kesaj force politike per zgjedhjet lokale do te behet ne 25 mars.

 

Organizimi per zgjedhjet e 14 majit dhe diskutimi mbi emrat e kandidateve ne te 61 bashkite e vendit, sipas Rames ishte ne fokus te mbledhjes qe zhvilloi Kryesia e PS mengjesin e kesaj te enjteje.

 

Advertisement

Ai tha se Partia Socialiste do te fitoje shume bindshem ne zgjedhjet per pushtetin vendore.

 

Kreu i selise roze u ndal ne komunikimin me gazetaret edhe tek rritja e fundit e pagave per mjeket specialiste e cila do te hyje ne fuqi ne muajin prill.

 

Advertisement

“Kemi bere hap para me rritjen e pages per mjeket specialiste, duke u barazuar keshtu me nivelin e pagave te kesaj kategorie qe ka Serbia. Ne vazhdim do heqim plotesisht taksen per pagat detri ne 50 mije leke. Parate e takses se jashtezakonshme per energjine do te shkojne per pensionet. Nuk jemi terhequr nga bonusi i pensionisteve. Po ashtu do te forcojme sigurine kibernetike, sikurse duam qe te rishikojme edhe pagat per disa profesione te vecanta ne administraten publike:”, u shpreh mes te tjerash kreu i qeverise.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy